Aka masáž je te najlepšia?

Aká je ta pravá masáž na uvoľnenie tela a mysle?

Typy masáže

Švédska masáž alebo inak povedané klasická regeneračná masáž je jednou z najznámejších a najpopulárnejších foriem masáže. Buď ide o masáž celého tela, alebo jeho konkrétnej časti. Jej cieľom je odstránenie únavy, uvoľnenie svalov, zmiernenie bolesti a napätia, zvýšenie prekrvenia a podpora regeneračných schopností tela.

Thajská masáž je tradičný liečebný systém, ktorý vznikol v Thajsku. Ide o jedinečný typ masírovania tela a svalov, ktorý je charakteristický naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. Pri thajskej masáži terapeutka používa jemný tlak na energetické dráhy tela, čo postupne uvoľňuje napätie v svaloch.

masaž

Reflexná masáž sa zameriava na reflexné zóny ukryté po celom tele. Každá z týchto zón je prepletená s funkčnosťou niektorého z vašich orgánov a činnosťou žliaz. Masírovaním týchto reflexných bodov dochádza k stimulácii orgánov, ich preliečeniu a zároveň aj k samotnej diagnostike.

Masáž lávovými kameňmi patrí medzi najobľúbenejšie masáže. Masáž lávovými kameňmi je vhodná pre tých, ktorí hľadajú úplnú relaxáciu. Masáž lávovými kameňmi sa v mnohých ohľadoch podobá švédskej masáži. Avšak, pri tomto type masáži masér nepoužíva priamo svoje ruky, ale pohyby a uvoľňovanie napätých svalov vykonáva pomocou nahriatych kameňov. V niektorých prípadoch však môžete naraziť aj a masáž so studenými kameňmi.

tantricka masaž

Toto boli asi tie najznámejšie masáže, ale ak hľadáte niečo iné. Úplne inú relaxáciu existujú tu tantrické masáže. Hneď na začiatku upozorníme nie sú to žiadne sexuálne služby.

Tantra je viac ako 5 000 rokov staré učenie. Je to súhrn metód, meditácií a techník, ktoré nám pomáhajú uvedomiť si svoju posvätnosť, žiť svoj život naplno a zlepšovať všetky oblasti nášho života. Tantrická masáž sa zameriava na určité čakry, aby pomohla rozhýbať a vzbudiť energiu v tele. Vyžaduje si najhlbšiu úroveň uvoľnenia príjemcu, aby sa vytvorili vlny energie, a preto je úlohou maséra skutočne sa spojiť s osobou, ktorú masíruje a odhadnúť, ako reaguje na dotyk. Pre viac informácií ohľadom masáže môžete kontaktovať salón Tantradiamond v Bratislave.

About the author