Fontána bohatstva v Singapure – vidieť a zbohatnúť

Singapur každoročne priťahuje veľké množstvo turistov, pretože na jeho malom území bolo vybudované obrovské množstvo exotických, jasných a zaujímavých objektov. Tu je ďalšia nezvyčajná atrakcia – fontána naplnená želaním.

fontána

Fontána bohatstva v Singapure

  • Táto jasná stavba priťahuje pozornosť a nie je možné ju vynechať zo svojho výletu. Fontána je navrhnutá úplne na základe učenia a symbolizuje bohatstvo a prosperitu. V roku 1998 bola Fontána bohatstva uvedená v knihe záznamov ako najväčšia fontána na svete, aj keď neviem, či sú tieto informácie relevantné alebo nie. Zaberá asi 1700 m2. Vo večerných hodinách je doplnená osvetlením. Nachádza sa v jednom z najväčších singapurských nákupných centier Suntec City.
  • Fontánové podpery sú vyrobené z bronzu a majú svoj symbolický význam. Samotné piliere sú 4 hlavné náboženstvá Singapuru a bronz a voda sú symbolom prosperity a harmónie. Singaporeans sa postarali aj o tých, ktorí sú neskúsení vo vyučovaní fenshuyi a umiestnili pri vchode do fontány znak s pravidlami pre jeho používanie.
  • V určitých hodinách je veľká fontána vypnutá a návštevníci sú pozvaní na prechádzku mini fontánou v jej samom centre. Najlepšie sa to robí večer, keď sa rozsvietia svetlá fontány. Hovorí sa, že musíte ponoriť ruku do fontány a prejsť trikrát okolo nej „pre veľa šťastia“. Pravdepodobne pomáha stať sa úspešným a bohatým. Stavba zhromažďuje davy turistov okolo seba. Ja sám som neskúšal zázračné vlastnosti učenia Feng Shui.

voda
Fontána je otvorená každý deň od 9:00 do 22:00. Účasť je bezplatná, tak prečo ju nevidieť. Čas, kedy sa môžete dostať do fontány a prejsť obohacovacím rituálom: 09:00 – 11:00; 14:00 – 17:00; 19:00 – 19:50; 21:30 – 22:00. Určite vám odporúčam, aby ste večer prišli, keď funguje krásne osvetlenie. Každý deň o 20:00 a 21:00 je k dispozícii bezplatná laserová show.

Nezařazené

About the author