Walk-in je sprchový kút bez dverí, momentálne je veľmi trendy

Hygiena je základ nášho každodenného fungovania, pri nej trávime dosť podstatnú časť dňa, ráno a večer, užívame si chvíle v kúpeli alebo pod sprchou, a tak sa snažíme vytvoriť prostredie, ktoré bude príjemné, pekné a hlavne praktické. To všetko sa dá skĺbiť vďaka najnovším trendom v materiáloch či dizajnovým zariaďovacím predmetom.

Priehľadné sklo sprchového kúta

Domácnosti si do kúpeľní dnes namiesto vane v prevažnej väčšine umiestňujú sprchovacie kúty, ktoré sú úspornejšie s ohľadom na spotrebu vody, ale aj priestoru, ktorý si vyžadujú. Trh je dnes nasýtený neskutočným množstvom krásnych a moderných dizajnových kúpeľní, sklenena zastena trendové materiály a originálne riešenia dokážu aj zo starej kúpeľne vyčarovať esteticky prepracovaný priestor, pritom zákazník nemusí na túto úpravu minúť celý majetok.

Doposiaľ sa vo veľkej miere sprchové kúty murovali a vybavili otváravými dvermi, no pokrok a módne trendy aj v tomto smere zaistili nové chápanie celého kúpeľňového priestoru. Predajcovia sanitárnej techniky a kúpeľňových doplnkov ponúkajú kvalitné a prepracované vybavenie kúpeľne, takisto aj spôsoby ich konštruovania. Jednoduchosť je krédo väčšiny projektantov, preto sa držia čistých línií a navrhujú takzvané walk-in sprchové kúty, čo znamená, že nemajú dvere.

Sprchový kút so sklenenou zástenou je tvorený jednoduchým spôsobom, ktorý zahŕňa iba jednu sklenenú stenu, môže byť vo výške klasických rozmerov, teda cca 2 metre alebo je možné spodnú časť vymurovať do výšky klasického parapetu, teda asi 900 mm a na naňho osadiť sklenenú zástenu. Sklo sa musí používať bezpečnostné, v čírom, matnom, pieskovanom prevedení, môže byť potlačené grafickými vzormi priamo na sklo alebo môže byť aj farebné, medze fantázie a originálnych nápadov sú neobmedzené.

Široké možnosti modernej kúpeľne

Sklo je obľúbené kvôli svojej jednoduchej údržbe, nadčasovosti a variabilnosti, ak sa rozhodnete o úpravu svojej kúpeľne týmto spôsobom, tak získate vynovený a originálny priestor, kde budete vykonávať hygienu každý deň s radosťou.

Nezařazené

About the author