Aké sú tajomstvá správnej prepravky na mäso?

Čo je lepšie ako čerstvé mäso? No dobre, okrem vegetariánov, ale to je iná kapitola. Takže, ak si rozhodnutý, že dnes večer ideš zariadiť grilovačku s kamošmi a na menu je šťavnaté mäsko, musíš sa pozrieť aj na jeho cestu od mäsiarne k tebe. Prepravka na mäso je akoby domov pre tvoje chutné kúsky, a ak správne nezvolíš, môžeš si dať pár nie úplne milých baktérií ako predkrm. No dobre, predstav si to takto, si malý kura, žiješ si pokojne v kurčiatku, na tebe ani netušíš, že ťa čaká nejaký zaujímavý výlet. Náhle si zabalený do niečoho zvláštneho, tmavého a cítiš, ako ťa niekto ťahá niekam do horúca.

prepravka s masom

Možno si myslíš, že to je ako dovolenka, ale ver mi, to nie je také idylické. Keď prichádza na prepravku na mäso, je niekoľko vecí, na ktoré treba myslieť. Prvá a najdôležitejšia je hygiena. Moje kuracie kamošky by s tým mohli vypovedať, ale už sa im nechce kvaknúť. Ak nie je prepravka čistá a dobre uzavretá, môžu sa dovnútra dostať nechcení návštevníci v podobe baktérií, ktoré by mohli spôsobiť viac nepríjemností, ako len škaredý zápach. Ale nie len čistota je dôležitá. Aj teplota je kritický faktor. Ak je príliš teplo, môže sa mäso skaziť alebo ešte horšie, môže sa začať rozkladať. A naopak, ak je príliš chladno, mäso môže zmraziť, čo mu nepridáva na chuti a šťavnatosť. Takže najlepšie je, aby bola teplota v prepravke stabilná a chladná, ako tvoj ex, keď ťa videl s niekým iným.

plastová prepravka

A nezabudni na to, že aj prepravka https://www.schoellerallibert.com/sk/novinky/prepravka-na-mso-plastov-alebo-nerezov musí byť vhodne zabalená. Nemá cenu sa snažiť napchať dvanásť kurčiat do malej krabice, ak ti z nich potom zostanú len zrúcané zábaly, ktoré už nikdy nezložíš. Preto je dôležité vybrať správnu veľkosť prepravky, aby sa tvoje mäso mohlo pohodlne vyvetrať a cestovať s výhľadom na bezpečný príchod. No a potom, keď už tvoje mäsko dorazí k tebe domov, nezabudni mu dať čas sa aklimatizovať. Nenechaj ho zatúlané v prepravke, nech sa trochu vyvetrá a zvykne si na nové prostredie. Veď aj ty by si potreboval chvíľu, aby si sa zvykol na nové miesto, nie?

About the author