Rozhodli ste sa pre sklenené dvere a modernizáciu vášho interiéru?

Z hľadiska domácností, interiérov a ich výbavy častokrát nehľadíme iba na základnú funkčnú stránku, ale takisto si dávame záležať na dizajne, jeho modernosti či trendových vychytávkach. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa rastúcej popularite v stavebníctve teší sklo a čoraz širšie možnosti jeho využitia. Spomeňme napríklad sklenený nábytok, zábradlie alebo dokonca schodiská, no k pomerne bežným estetickým voľbám sa v súčasnosti radia sklenene dvere.
Aj u tohto prvku platilo, že sme sa zo začiatku báli jeho labilnosti. Stále viac sa však stretávame s informáciami o procese ich výroby, v ktorom dominuje využívanie špeciálneho bezpečnostného sklacharakteristického vysokou odolnosťou proti nárazom.Zostáva nám teda stránka, akou je ťažko nahraditeľná elegancia a originálne vizuálne vlastnosti.Domáci interiér.jpg
Vizuálne vlastnosti sklenených dverí
Sklenené prevedenie dverí nielenže pôsobí na prvý pohľad luxusne, ale takisto majú schopnosť opticky rozširovať priestory a dopriať im atmosféru väčšej voľnosti. Rovnako v kvalitnej miere prepúšťajú svetlo a poskytujú celkové odvzdušnenie. V mnohých prípadoch oceníme aj spomenutú priepustnosť, ktorá dokáže interiér príjemne osvetliť a zabrániť tak neželanému vzniku tmavých priestorov. A čo je podstatné, hodia sa prakticky do každého interiéru, v ktorom dokážu zmodernizovať alebo vykresliť jeho atmosféru na vyšší level.Moderná obývačka.jpg
Ešte tu možno ostáva otázka týkajúca sa súkromia. Áno, s priehľadnosťou dverí môže mať niekto problém. Preto poznáme alternatívy, respektíve aj iné formy prevedenia sklenených dverí, kedy máme na výber variant z mliečneho alebo dymového skla. Spomeňme takisto možnosť pieskovania alebo grafickej potlače.

  • Treba ale logicky rátať s nižšou kvalitou, čo sa týka zvukotesnosti. Na druhej strane sú však odolné napríklad voči pare alebo vlhkosti.

Nezařazené

About the author