Nábytok do spálne pre kvalitnejší spánok

Zariaďovaním našich interiérov trávime často veľa času. Výber nábytku, doplnkov, ich rozmiestnenie nemá konca kraja. Medzitým najväčšiu pozornosť by sme mali venovať spálni. Aj keď si možno poviete, že do spálne chodím len spať, jej interiér a celková atmosféra z veľkej časti ovplyvňuje kvalitu nášho spánku.

Aká izba je vhodná pre spálňu?

Sporadicky si predstavujeme spálňu ako taký zlatý stred. Ani príliš veľkú, ale ani malú. V konečnom výsledku na veľkosti spálne ani tak nezáleží. Všetko sa odvíja od toho, aký a koľko nábytku do nej chcete mať.

spánok

Kvalitná a pohodlná posteľ – základ každej spálne

Základom spálne je vhodný výber postele. Podľa Feng shui je dobré vyvarovať sa jednolôžkovej, tzv. single posteli, aj keď práve nemáte partnera. Verí sa, že veľká dvojlôžková posteľ má moc, pritiahnuť vám do života lásku. Pri manželskej posteli si dajte záležať najmä na jej šírke a dĺžke. Pri šírke postele platí, že by mala byť minimálne 160 cm. Čo sa týka dĺžky, vyberajte si takú, ktorá má o 25 cm viac ako je vaša výška. Zabezpečí vám lepší odpočinok. Nezanedbajte ani výšku postele. Ideálom je, ak výška nepresahuje 55 cm. Aj pri tomto sa riaďte hlavne svojou výškou, aby sa vám pohodlne vstávalo. Posteľ by nebola posteľou bez vhodného matraca. Práve ten tvorí jej podstatu. Pri jeho výbere si dajte záležať. Pre väčší komfort sa odporúča manželská posteľ s dvomi matracmi. Nebude vás tak rušiť každý partnerov pohyb či otočenie, a lepšie sa vyspíte. Pri výbere vhodnej luxusnej a kvalitnej postele vám odporúčame EDIT Segum drevené postele, kde okrem toho nájdete aj pohodlné matrace a iné doplnky.

spálňa

Nočný stolík

Nočný stolík je tiež dôležitou súčasťou spálne. Pri ich výbere dbajte aby boli po oboch stranách postele rovnaké, ako dizajnom tak aj výškou. Ich výška by mala ladiť s výškou postele.

Koberček pre bosé nohy

Určite je dobrý nápad zvoliť do spálne aj menší príjemný koberček či kožušinku. Nielenže skvelo dotvorí dizajn spálne, ale nebudete sa musieť bosými nohami dotýkať studenej podlahy.

Úložné priestory

V súčasnosti je IN takzvaný minimalizmus. Platí to aj pri úložných priestoroch. Do spálne si môžete zhotoviť menší šatník s oblečením a pár skriniek. Dbajte, aby vaša spálňa nebola zaplnená množstvom obrovských vyzývavých skríň.

K základným kusom nábytku môžete zladiť rôzne bytové doplnky, dekorácie, fotografie či obrazy, ktoré daný interiér vytvarujú podľa vášho vkusu a štýlu.

Nezařazené

About the author