Kartón ešte stále využívame pri posielaní krehkejších zásielok

Poštové služby sú dnes na vysokej úrovni, no stále sa môže vyskytnúť nečakaná situácia, pri ktorej dôjde k nehodám a zásielky sa znehodnotia či počas prekladania a manipulácie s nimi sa poškodia, čo nie je veľmi dobré vzhľadom na adresáta, pretože ten očakáva nepoškodenú zásielku, v pôvodnom stave. Zaručiť to, aby sa dôležité dokumenty alebo krehký tovar dostal na miesto určenia v poriadku sa dá, ak si vyberieme kvalitnú obálku.

Balíky môžeme zalepiť aj lepiacou páskou

Papier je tenký, a teda nie je vhodný na každý typ zásielky, no okrem neho je na trhu k dispozícii aj takzvaný papierový kartón, teda obálky vyrobené z tohto materiálu. Baliť umožňuje rôzne prospekty, knihy, fotografie, dokumenty, CD či DVD nosiče, výkresovú dokumentáciu či kalendáre a veľa iných produktov. Obálky z kartónového papiera sa vyrábajú v 8 veľkostiach a predávajú sa v 10 a 100 kusovom balení.

Istotou spoľahlivého zabalenia predmetov náchylných na poškodenie či zničenie je ukryť ich do kvalitnej kartónovej obálky 2packsk, ktorá toho vydrží oveľa viac ako papierová. Je to pevný materiál, dobre drží tvar a len tak ľahko ho neroztrhnete. Obálky sú ľahké, čo sa prejaví na cene pri ich posielaní. Vyrábajú sa z materiálu, ktorý je možné recyklovať, teda je ekologický a treba ho vyhodiť do odpadu, určeného na papier.

Rozličné použitie kartónového papiera

Popisovanie adresy príjemcu aj odosielateľa je jednoduché, text fixkou alebo perom sa nerozpije. Vonkajšia strana kartónovej obálky je napustená náterom, ktorý odoláva slabšiemu dažďu či snehu, s ktorými sa môže dostať do kontaktu pri preprave, obsah je však chránený aj pred znehodnotením nečistotami či prachom, a to vďaka kvalitnému uzatvoreniu lepiacim pásikom, ktorý je súčasťou obálok. Stačí len stiahnuť kryciu fóliu z lepiaceho pásika a obálku hneď zalepiť. Rozmer obálky, ktorý sa uvádza ako prvý, určuje aj miesto, kde sa nachádza lepiaci pásik, to, či je to na kratšej či dlhšej strane, je v popise obálky.

About the author