Ako začať s podnikaním čo najrýchlejšie

Možno máte aj vy v hlave premyslený nejaký skvelý podnikateľský plán, ktorý by mohol fungovať a ktovie, možno by tento biznis aj celkom dobre prosperoval. Ak takúto ideu máte, je to dobrý základ, ale následne vás zo sna prebudí skutočnosť- aby ste s podnikaním mohli začať, musíte založiť svoju spoločnosť či firmu a túto zapísať do obchodného registra SR.

biznis plán

A to nie je také jednoduché- zakladateľská listina + potrebné dokumenty + zaregistrovať vašu firmu pod nejakým reálnym sídlom (adresou) či potreba splatiť pri zakladaní spoločnosti základné imanie (min. 5000 eur).

  • Zakladanie vlastnej spoločnosti, napr. eseročky- najčastejšej formy podnikania, a jej zápis do OR SR je preto časovo, finančne a byrokraticky náročný proces.

Možno sa preto teraz pýtate- nedá sa to aj inak? A odpoveď znie áno, dá, a to tak, že si prezriete ponuky predaj sro s historiou a respektíve tak, že si kúpite už existujúcu firmu.

Z takejto firmy sa prepíše jej podiel na nového spoločníka/vlastníka- teda na kupujúceho. Na túto zmenu sa podá návrh na zápis do OR a je to výrazne rýchlejší proces. Firma je už zapísaná v OR, má splatené základné imanie a väčšina z nich je aj prihlásená na daňovom úrade.

  • Skrátka takéto eseročky majú vybavené všetky potrebné náležitosti k tomu, aby sa s nimi dalo v čo najkratšom čase začať podnikať.

podnikateľ, systém

Je to vhodné riešenie pre podnikateľov, ktorí vidia príležitosť a potrebujú sa jej chytiť čo najskôr. Ak by naopak kvôli tejto časovo obmedzenej príležitosti založili vlastnú s.r.o., museli by počítať s tým, že to zaberie veľmi veľa času. Naopak kúpa existujúcej firmy a prepísanie jej podielu na nového spoločníka je v tomto smere tá najrýchlejšia a v podstate takisto najjednoduchšia cesta, ako sa dá začať so zamýšľaným biznisom.

Alebo je tu ešte jedna, podobná cesta- predaj a kúpa ready made sro– spoločnosti bez histórie, ktorá vznikla za účelom jej predaja.

Nezařazené

About the author