Aj matrac má svoju trvanlivosť

Voľakedy v dobách minulých sa asi aj matrace dedili z generácie na generáciu. Nikto vtedy nemal ani tušenia, že môže nastať niečo také ako je skolióza alebo lordóza chrbtice. Spokojne si žili svoje životy bez akýchkoľvek obáv o ich h chrbtice. Je možné, že vtedy boli však aj matrace kvalitnejšie ako ich máme teraz. Zároveň aj ľudia mali svoje chrbty vypracovanejšie, pretože museli pracovať na poliach priam od rána do večera a nebol čas na nejaké zašívanie sa, keď chceli aj niečo jesť počas dlhých a tuhých zím. Dnes, keď už o svojich chrbtoch, ale aj matracoch máme dostatok informácii, by sme mali vyberať s rozumom a s ohľadom na budúcnosť svojho chrbta.

mattress-2029190_1920

Teda, ak váš starý už poriadne neslúži https://www.segum.sk/ak-vas-stary-uz-poriadne-nesluzi-vymente-ho, neváhajte a vymeňte ho za nový. Či je váš matrac ešte dobrý, spoznáte veľmi jednoducho. Buď už na pohľad nevyzerá tak ako by mal – čiže už vyzerá dosť opotrebovane, pribrali ste a preto vám už nemusí byť vhodný vzhľadom na vašu vyššiu váhu alebo ho máte už niekoľko rokov. Keď už pomaly ani neviete koľko rokov ho máte, tak si myslím, že bude ten správny čas na to, aby ste ho už vymenili. Pár ušetrených eur vám nestojí za to, že si poškodíte svoju chrbticu. A problémy s chrbticou sú často veľmi ťažko liečiteľné a nevyspytateľné.

mattress-2029193_1920

Niekedy sa však zlý matrac môže prejaviť aj úplne inak ako by ste čakali. Možno máte len problémy s tým, že nemôžete poriadne zaspať alebo sa často budíte. Neverili by ste, ale na vine môže byť pokojne aj váš matrac, ktorý vás budí zo spánku a nedopraje vám poriadny odpočinok. Často vtedy ľudia vyskúšajú všetko možné, aj nemožné a až na koniec vyskúšajú zmenu matracu, čo býva dosť častým spúšťacím mechanizmom týchto problémov. Vy to vyskúšajte ako prvé a budete mať vyhrané, pretože pravdepodobne pôjde o tento problém.

Nezařazené

About the author